آموزشگاه سئو /آموزش سئو

آموزشگاه سئو

نکات جالب درباره تاریخچه حلقه ازدواج


عنوان : نکته های جالب درارتباط با تاریخچه حلقه ازدواج

حلقه ازدواج اصلی ترین و مهمترین وسایلی است که باید در مراسم ازدواج عروس و داماد برای همدیگر فراهم کنند ،دانستن تاریخچه حلقه ازدواج جالب و خواندنی است.

صداي همهمه و شادي در فضاي اتاق مي پيچد و نقل و سکه روي سر عروس و داماد چون باران فرو مي ريزد و اينک حلقه ها که نشانه پيوندي دائمي است بر انگشتان آن دو مي درخشد و اين يعني پايبندي و تعهدي هميشگي براي يک زندگي مشترک، اما هيچ وقت به اين فکر کرده ايد که چرا حلقه به دست کردن، خود جزئي از مراسم با شکوه ازدواج است يا چرا حلقه در انگشت چپ بايد قرار بگيرد؟ استفاده از حلقه، هم در دوره ازدواج و هم در دوره نامزدي تاريخچه اي طولاني دارد. با اندکي تحقيق و کاووش در تاريخچه حلقه به راحتي پاسخ اين سوالات را در مي يابيد.


جايگاه حلقه در ديگر تمدن ها
در يونان مدرن، دو حلقه مورد استفاده قرار مي گرفت، حلقه طلايي براي داماد و حلقه نقره براي عروس که به نشانه يگانگي و برابري مبادله مي شد ولي در واقع ارزش بيشتر حلقه مردان نشان دهنده موقعيت آن ها بود.در ميان يهوديان قديمي انتخاب عروس همواره به وسيله بزرگ ترها و والدين انجام مي شد و سپس اين انتخاب با انجام عقد و پيمان زناشويي که همراه با هدايايي بود تثبيت مي شد.در انجيل اشاره اي به حلقه نامزدي نشده است، اما در پيدايش حلقه به عنوان نماد وفاداري و دوستي اشاره شده است، عقيده اي نيز وجود دارد که در دوره حضرت موسي(ع) حلقه وجود نداشته اما در دوره هاي بعد به وجود آمده است.

در دوره اي نيز حلقه آهني موسوم بوده که به نشانه تعهد براي عروس فرستاده مي شده اين حلقه آهني به عنوان نماد دوام پايداري ازدواج ساخته مي شده است.

حلقه ي ازدواج ، يک رسم چند هزار ساله ي ايراني
درباره ي پيشينه ي حلقه ي ازدواج يا حلقه ي مهر چيزي مي دانيد؟ آيا مي دانستيد حلقه اي که امروزه در تمام دنيا هنگام ازدواج زن و شوهر به دست هم مي کنند برگرفته از حلقه ي مهر در آئين ميترائيسمِ ايران مي باشد ؟

در آئين ميترائيسم بارزترين نشانه ي ميترا که ايزد بزرگ اين آئين است ، حلقه ي مهر بوده که در بيشتر نقشهاي بجا مانده از ميترا در دست وي ديده ميشود . حلقه اي که به وضوح آن را در دست فروهر نيز مي بينيد.

ميترا ايزد مهر و محبت و پيمان بوده و بيشتر از سه هزار سال پيش کساني که در ايران پيمان زناشويي مي بستند آن را به نشانه ي پيروي از ميترا به دست ميکردند و با اينکار هم ارادت خود را به ميترا نشان ميدادند هم از او که ايزد مهر و پيمان است ياري ميگرفتند تا هميشه بر سر پيماني که مي بندند استوار باشند چرا که ميترا پيمان شکنان را دوست ندارد .

امروز تمام دنيا بدون اينکه بدانند يکي از کهن ترين رسمهاي ايراني متعلق به ميترا را بجاي مي آورند و افسوس که حتي خود ايرانيها نيز از آن اطلاعي ندارند غير از تعداد بسيار بسيار محدود.

انداختن حلقه درانگشت چهارم دست چپ براساس اين اعتقاد قديمي صورت مي گيرد كه رگ اين انگشت به طورمستقيم به قلب مي رسد.


برچسب ها: حلقه ازدواج ، تور عروسی ، مراسم عروسی ,
[ بازدید : 1477 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ شنبه 23 مرداد 1395 ] [ 9:20 ] [ معدب پور ]

[ ]

نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
ساخت وبلاگ تالار عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس خرید آنتی ویروس مهاجرت به استرالیا نقاشی ساختمان ویلچر سوالات استخدامی اموزش و پرورش خرید کفش مردانه انجام پروژه متلب سوالات استخدامی اموزش و پرورش ثبت نام فارکس آپلود عکس با موبایل پلاستیک حبابدار فروش پلاستیک حبابدار خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]